Dzisiaj jest:
Imieniny:
   

 

 

Regulamin

Krajoznawczej Odznaki PTTK „Szlakami ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego"

I. Postanowienia ogólne

1. Odznaka Krajoznawcza PTTK „Szlakami ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego" została ustanowiona przez Turystyczny Klub Motorowy PTTK „ZRYW w Prudniku z okazji roku Prymasa Tysiąclecia.

2. Odznaka ma na celu przybliżenie i popularyzację Prymasa i miejsc związanych z jego pobytem.

3. Odznaka jest jednostopniowa.

4. Odznaka może być zdobywana równocześnie z innymi odznakami turystyki kwalifikowanej.

5. W imprezie mogą brać udział wszyscy turyści bez względu na uprawianą dyscyplinę.

II. Warunki zdobywania odznaki.

1. Odznakę można zdobywać po ukończeniu 8 roku życia.

2. Uczestnikiem może być każdy turysta, który dopełni zgłoszenia i opłaci wpisowe

w wysokości 10 zł. Wpłatę należy uiścić w Banku Spółdzielczym w Prudniku na konto TKM PTTK „ZRYW" nr 89050000-231-27006-1 lub w Oddziale PTTK w Prudniku ul. Kościuszki nr 56.

3. Okres zdobywania, z uwagi na ustanowiony rok księdza Prymasa ustala się do dnia 15 sierpnia 200 Ir. i do tego terminu należy przesłać swoje kroniki.

4. Odbyte wycieczki należy udokumentować w książeczce odpowiedniej dyscypliny turystyki kwalifikowanej lub sporządzonych przez siebie kronikach.

5. Potwierdzenia można uzyskiwać przez odcisk pieczątki z nazwą miejscowości lub obiektu w szkołach, schroniskach, sklepach, urzędach, kościołach itp.

6. Warunkiem zdobycia odznaki jest zwiedzenie i poznanie na wycieczkach zbiorowych lub indywidualnych minimum 4 miejsc mających związek z osobą Prymasa Tysiąclecia w tym obowiązkowo jedno z miejsc internowania /Rywałd Królewski, Stoczek Warmiński, Prudnik-Las i Komańcza/. Pozostałe miejscowości: Zuzela, Warszawa, Włocławek, Gniezno, Częstochowa, Lublin i inne nie wykazane w tym wykazie a mające związek z życiem i działalnością Prymasa należy również krótko opisać.

7. Punktacja: za zwiedzenie miejsca internowania   5 pkt za zwiedzenie innych miejsc z opisem l pkt

8. Nadanie odznaki następuje po zweryfikowaniu kroniki lub ewidencji wycieczek przez Referat Weryfikacyjny PTTK.

III. Świadczenia organizatora

Po zakończeniu imprezy każda załoga otrzymuje znaczek rajdowy, sprawozdanie i listę załóg biorących udział w rajdzie. Zwycięzca otrzymuje puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Za zajęcie I-III miejsca nagrody, za zajęcie I-VI miejsca dyplomy. Wszyscy otrzymują również wlepki z premią w wysokości 20 pkt do odznaki MOT.PTTK. Rajd został zarejestrowany pod nr 149/2001 przez KTM ZG PTTK. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 26 sierpnia 200 Ir w klasztorku Prudniku-Lesie w miejscu internowania Prymasa.

 

     

 

Uwagi dotyczące serwisu : Michał Pisańczuk Copyright 2002-2004